Ndërlidhjet

Thaçi: Të mos politizohet lufta kundër korrupsionit


Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, ka ngritur sërish çështjen e luftës kundër korrupsionit.

Në këtë kuadër, zoti Thaçi ka thënë se “Qeveria që udhëheq ai, ka thyer heshtjen 10-vjeçare apo mbulimin e korrupsionit dhe krimit të organizuar”.

Kryeministri u ka bërë thirrje të gjithë deputetëve për mbështetje të plotë dhe për mospolitizim të këtij procesi.
XS
SM
MD
LG