Ndërlidhjet

Pele: Brazili dhe Spanja – favoritët kryesorë


Pele, 2007.
Futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave, Pele, ka veçuar Brazilin dhe Spanjën si favoritë të Botërorit 2010. Në një intervistë për agjencinë Asoshieted Press, Pele legjendar ka thënë se do të dëshironte që në finale të shihet një kombëtare e Afrikës.

Në prononcimin e tij, vetëm 24 orë para fillimit të Botërorit 2010, Pele ka thënë se globalizimi në sferën e sportit ka zvogëluar dallimet ndërmjet kombëtareve të futbollit.
XS
SM
MD
LG