Ndërlidhjet

SHBA: Arrestohen mbi 400 veta për trafikim të drogës


Autoritetet amerikane kanë arrestuar mbi 400 njerëz, që akuzohen se kanë lidhje me trafikimin e drogës në Meksikë. Operacioni masiv, që u zhvillua në 16 shtete të SHBA-ve, rezultoi me 429 arrestime, me konfiskimin e sasive të mëdha të drogave të paligjshme, parave dhe armëve.

Aksioni ishte pjesë e përpjekjeve të autoriteteve meksikane dhe amerikane për të mposhtur trafikimin përgjatë kufirit.
XS
SM
MD
LG