Ndërlidhjet

Vdes stërmbesa e MandelësStërmbesa e ish presidentit të Afrikës së Jugut Nelson Mandela, e ka humbur jetën mbrëmë në një aksident trafiku pasi u largua nga koncerti me rastin e Kampionatit të Futbollit.

Fondacioni Nelson Mandela tha se 13 vjeçarja Zenani Mandela ka vdekur në përplasjen e automjetit të saj me një automjet tjetër, dhe se askush tjetër nuk është lënduar.

Aksidenti ndodhi disa orë para hapjes së lojërave në Johanesburg.
XS
SM
MD
LG