Ndërlidhjet

Afganistan: Bomba vret 9 civilëTë paktën nëntë civilë e humbën jetën kur një bombë e vendosur në rrugë hodhi në erë një minibus në Kandahar në Afganistanin jugor.

Një zyrtar i provincës tha se automjeti kaloi mbi bombën në rrugën kryesore që lidh provincën Kandahar me provincën fqinje Helmand.

Në mesin e viktimave ka gra dhe fëmijë.
XS
SM
MD
LG