Ndërlidhjet

Irak: Vriten dy amerikanë dhe plagosen gjashtë


Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se janë vrarë dy amerikanë dhe gjashtë të tjerë janë plagosur nga një sulm me makinë-bombë, në pjesën veriore të Irakut.

Po ashtu njoftohet se janë vrarë edhe tre trupa irakiane, ndërsa janë plagosur 22. Detaje të tjera nuk janë bërë të ditura ende.
XS
SM
MD
LG