Ndërlidhjet

Uruguaji - Franca 0:0Në ndeshjen e dytë të grupit A në Kampionatin botëror të futbollit në Afrikën e Jugut, Uruguaji dhe Franca i kanë ndarë pikët duke luajtur pa gola.

Ndeshja u luajt në Kejptaun.

Më herët, Afrika e Jugut dhe Meksika i ndanë pikët me rezultatin 1:1.

Sot luhen tre ndeshje, Argjentina-Nigeria, Greqia-Korea Jugore dhe Anglia-SHBA.
XS
SM
MD
LG