Ndërlidhjet

Arkansas: 16 të vdekur nga përmbytjetAutoritetet në shtetin jugor amerikan të Arkansasit thanë se 16 njerëz e humbën jetën nga përmbytjet që goditën dy fusha kampimi.

Ekipat e shpëtimit i vazhdojnë kërkimet për të mbijetuarit, por nuk dihet gjë për fatin e rreth 30 njerëzve.

Në operacionet e kërkimit në zonën e largët malore merr pjesë policia dhe garda kombëtare.
XS
SM
MD
LG