Ndërlidhjet

Serbia hap kufijtë për qytetarët e BE-së


Qytetarët e Bashkimit Evropian, nga sot, mund të udhëtojnë pa viza në Serbi. Ata mund të hyjnë në shtetin serb vetëm me kartat e identifikimit dhe të qëndrojnë deri në 90 ditë.

Ministria serbe e Punëve të Jashtme tha se i njëjti rregull vlen edhe për qytetarët e Sllovenisë e Bullgarisë, si dhe për ata të Zvicrës, Norvegjisë dhe Islandës, të cilat janë jashtë bllokut 27-anëtarësh.
XS
SM
MD
LG