Ndërlidhjet

Korea e Jugut-Greqia 2:0Në ndeshjen e parë të grupit B në Kampionatin Botëror në Afrikë, Kombëtarja e Koresë së Jugut e mundi Greqinë me rezultat 2:0.

Ndeshja e dytë në grupin B ndërmjet kombëtareve të Argjentinës dhe Nigerisë luhet pasdite.

Në mbrëmje, në ndeshjen e parë të grupit C luajnë Anglia - Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG