Ndërlidhjet

Korea e Jugut - Greqia 2:0


Gjatë takimit Korea e Jugut - Greqia
Në ndeshjen e parë të Grupit B në Kampionatin Botëror në Afrikë, Kombëtarja e Koresë së Jugut e mundi Greqinë me rezultat 2:0.

Ndeshja e dytë në Grupin B ndërmjet kombëtareve të Argjentinës dhe Nigerisë luhet pasdite.

Në mbrëmje, në ndeshjen e parë të Grupit C luajnë Anglia - Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG