Ndërlidhjet

Tërmeti godet Japoninë


Një tërmet i fuqishëm, me magnitudë 6.0, ka goditur pjesën veriore të Japonisë.

Autoritetet thonë se, megjithatë, tërmeti nuk ka shkaktuar cunami dhe se nuk ka pasur njoftime të menjëhershme për viktima apo dëme të rënda materiale.

Instituti Sezmiologjik i Japonisë tha se epiqendra ishte 40 kilometra nën nivelin e detit.
XS
SM
MD
LG