Ndërlidhjet

Dagestan: Vriten dy policë


Dy zyrtarë policorë janë qëlluar për vdekje dhe një tjetër është plagosur nga një sulm në republikën ruse të Dagestanit.

Ministria lokale e brendshme tha se persona të armatosur hapën zjarr në një post-bllok të policisë në qytetin Derbent. Dagestani është vend i sulmeve të shpeshta ndaj shërbimeve të sigurisë.
XS
SM
MD
LG