Ndërlidhjet

Sllovenia mundi Algjerinë


Në takimin e dytë të Grupit C, në Botërorin 2010, Sllovenia ka mundur kombëtaren e Algjerisë me rezultat 1:0. Golin e vetëm në këtë takim e ka shënuar Koren, në minutën e 79-të.

Nga minuta e 72-të, kombëtarja e Algjerisë ka luajtur me një futbullosit më pak në fushë, pasi që nga loja, për shkak të kartonit të dytë të verdhë, është larguar futbollisti Gezal.

Në këtë grup janë edhe Anglia dhe SHBA-të, që mbrëmë kanë luajtur baraz 1:1.
XS
SM
MD
LG