Ndërlidhjet

Gana - Serbia 1:0


Në takimin e parë të Grupit D në Botërorin 2010, që mbahet në Afrikën e Jugut, kombëtarja e Ganës ka mundur Serbinë 1:0.

Golin e vetëm për Ganën e ka shënuar Gyan, nga penalltia në minutën e 84-t.

Kombëtarja e Serbisë, nga minuta e 74-t, ka luajtur me një futbollist më pak në fushë, pasi që, për shkak të kartonit të dytë të verdhë, nga loja është përjashtuar Llukoviq.

Në kuadër të këtij grupi, sonte takohen Gjermania dhe Autralia.
XS
SM
MD
LG