Ndërlidhjet

Irani thotë se ka shpërbërë një grup terroristAgjencia zyrtare iraniane tha se shërbimet e zbulimit kanë shpërbërë një rrjet terrorist që kishte vrarë kagtër njerëz dhe plagosur disa të tjerë në muajt e fundit.

Agjencia IRNA tha se janë arrestuar 13 anëtarë dhe janë konfiskuar më shumë se 500 kg eksploziv nga grupi, emri i të cilit nuk u bë publik.

Raportet e sotme thonë se grupi ka patur lidhje me shërbimet e huaja, dhe se pjesëtarët e arrestuar ishin aktivë mnë Iranin perëndimor.
XS
SM
MD
LG