Ndërlidhjet

Lajçak: Të zgjidhen marrëdhëniet fqinjësore, pastaj vjen BE-jaMinistri i Jashtëm i Sllovakisë, Miroslav Lajçak, ka deklaruar se vendet e Ballkanit Perëndimor duhet t’i zgjidhin mosmarrëveshjet që kanë mes vete që të kenë sukses më të madh në proceset integruese me Bashkimin Evropian.

“Vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të dëshmojnë komunikimin e hapët me Brukselin, të zgjidhin konfliktet me fqinjtë dhe të përparojnë bashkëpunimin në rajon”, ka thënë Lajçak për të përditshmen “Pobjeda” të Podgoricës.


XS
SM
MD
LG