Ndërlidhjet

Futboll: Holanda mundi Danimarkën me rezultat 2:0


Në ndeshjen e parë të grupit E të kampionatit botëror në futboll, Holanda mundi Danimarkën me rezultat 2:0.

Takimi tjetër i këtij grupi, ai ndërmjet Japonisë dhe Kamerunit, fillon në orën 16:00, ndërsa në orën 20:30 minuta në program është takimi i grupit F ndërmjet Italisë, që e mbronë titullin e kampionit të fituar para katër vitesh në Gjermani, dhe Paraguajit.
XS
SM
MD
LG