Ndërlidhjet

Italia - Paraguaji 1:1Kampionati botëror i futbollit sot vazhdon me ndeshjet e radhës.

Në ndeshjet e grupit G, favoriti Brazili e fillon turneun me ndeshjen kundër Koresë Veriore ndërsa Bregu i Fildishtë me Portugalinë

Në ndeshjen e grupit F, Zelanda e Re përballet me Sllovakinë, .

Mbrëmë, Italia dhe Paraguaji luajtën baraz 1:1.

Më herët, Japonia mundi Kamerunin 1:0, ndërsa Holanda Danimarkën 2:0.
XS
SM
MD
LG