Ndërlidhjet

SHBA: Çifti i armatosur arrestohet afër bazës ushtarakeNjë burrë dhe një grua që mbanin armë dhe veshje të llojit ushtarak janë arrestuar pasi janë përpjekur të hyjnë në një bazë ushtarake amerikane në shtetin e Floridës.

Ata u arrestuan pasi nuk i treguan identifikimet e duhura për të hyrë në bazën ajrore MekDill afër Tampa.

Zëdhënësja e forcës ajrore tha se armët dhe veshjet ushtarake ishin gjetur në automjetin e të arrestuarve.
XS
SM
MD
LG