Ndërlidhjet

Irani i quan të palogjikshme sanksionet e BE-sëZëdhënësi i ministrisë së Jashtme iraniane tha se vendimi i Bashkimit Evropian për t'i vendosur sanksione shtesë Iranit është i "gabuar dhe i palogjikshëm".

Të hënën, në takimin në Luksemburg, ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian u dakorduan të shkojnë përtej sanksioneve që Kombet e Bashkuara i vendosën Iranit javën e kaluar.

Masat pritet të mbështeten kah fundi i javës nga liderët e BE-së.
XS
SM
MD
LG