Ndërlidhjet

Kaliforni: Tërmet 5.7 shkallë RihterNjë tërmet me fuqi prej 5.7 të shkallës Rihter ka dridhur mëngjesin e sotëm një pjesë të Kalifornisë, ndërmjet qyteteve San Diego dhe Los Anxheles.

Shërbimi Gjeologjik në SHBA njoftoi se epiqendra e tërmetit ishte 137 km në lindje të San Diegos.

Autoritetet thanë se tërmeti nuk ka shkaktuar dëme të mëdha.
XS
SM
MD
LG