Ndërlidhjet

Kosovë: Valdete Daka emërohet kryetare e KQZ-së


Presidenti Fatmir Sejdiu, emëroi sot gjyqtaren e Gjykatës Supreme të Kosovës, Valdete Daka, anëtare dhe kryetare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Zonja Daka ka dhënë sot betimin para Presidentit Sejdiu, në një takim ku merrnin pjesë edhe anëtarët e tjerë të KQZ-së.
XS
SM
MD
LG