Ndërlidhjet

Kreu i FMN-së viziton SpanjënZyrtarët thanë se kreu i Fondit Monetar Ndërkombëtar, Dominik Shtraus Kan, do të takohet të premten në 18 qershor me kryeministrin spanjol, Hoze Rodrigez Luis Zapatero, në kohën e shqetësimeve për ekonominë spanjole.

E përditshmja "El Economista" shkruan se Spanja po koordinon një plan në bashkërendim me FMN-në, BE-në dhe SHBA-të, për ndihma ekonoike në vlerë prej 200 miliardë euro

Zëdhënësi i qeverisë spanjole tha se bisedimet Zapatero-Kan nuk kanë të bëjnë me raportet e mediave.
XS
SM
MD
LG