Ndërlidhjet

Kili-Hondurasi 1:0Në ndeshjen e parë të grupit G, Kili mundi Hondurasin 1:0.

Ndeshja e dytë në këtë grup është ajo ndërmjet Spanjës dhe Zvicrës.

Në mbrëmje luajnë Afrika e Jugut dhe Uruguaji, në rrethin e dytë të ndeshjeve në grupin A.
XS
SM
MD
LG