Ndërlidhjet

Ushtarë turq hyjnë në Irak, vrasin 4 rebelë kurdëUshtarët turq kanë hyrë sot në veri të Irakut në ndjekje të rebelëve kurdë, për të cilët thonë se kishin sulmuar rojet kufitare.

Armata e Turqisë tha se ka vrarë katër militantë.

Deklarata thotë se operacioni është zhvilluar “në kufi dhe dy deri tre kilometra” brenda territorit irakian.
XS
SM
MD
LG