Ndërlidhjet

Sot ndeshen Argjentina-Korea J.Në rrethin e dytë t ndeshjeve në Botërorin 2010 në Afrikën e Jugut, sot në ndeshjen e grupit A luajnë Franca dhe Meksika.

Në grupin B ndeshen Argjentina - Korea e Jugut, dhe Nigeria - Greqia.

Humbja e Afrikës së Jugut nga Uruguaji ia zvogloi gjasat vendit mikpritës për t’u kualifikuar në raundin e dytë.

Deri sot asnjë vend mikpritës i Botërorit nuk është eliminuar në fillim të garave.
XS
SM
MD
LG