Ndërlidhjet

BE synon rregulla më të rrepta finansiareBashkimi Evropian pritet të miratojë rregulla më të rrepta finansiare në samitin e sotëm një ditor, ku BE-ja shpreson ta shmangë përsëritjen e krizës së borxheve në Greqi.

Para takimit në Bruksel, Spanja dhe Franca shpallën reforma jopopullore pensionale dhe të punës.

Kancelarja gjermane Angela Merkel e lëvdoi Spanjën për miratimin e ndryshimeve në ligjin për punësim.
XS
SM
MD
LG