Ndërlidhjet

Argjentina - Korea e Jugut 4:1


Në Kampionatin Botëror të Futbollit në Afrikën e Jugut, në rrethin e dytë të ndeshjeve të Grupit B, Argjentina mundi Korenë e Jugut me rezultat 4:1.

Në kuadër të këtij grupi, sot takohet edhe Nigeria me Greqinë, ndërsa Franca dhe Meksika do të luajnë në ndeshjen e vlefshme për Grupin A.
XS
SM
MD
LG