Ndërlidhjet

Kosovë: Patriarku Irinej viziton Patrikanën e Pejës


Patriarku i Kishës Ortodokse Serbe, Irinej, i shoqëruar nga ministri për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviq, dhe ministri për religjion, Bogolub Shijakoviq, do ta vizitojnë sot Patrikanën e Pejës.

Është kjo vizita e parë e Patriarkut Irinej në Kosovë, prej se ai u zgjodh në krye të Kishës Ortodokse Serbe, në muajin janar.
XS
SM
MD
LG