Ndërlidhjet

Bruksel: Hashim Thaçi takohet me Ketrin Eshton


Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, po e vazhdon qëndrimin e tij në Bruksel, me ç’rast pritet të takohet me shefen e politikës së jashtme të BE-së, Ketrin Eshton, dhe me zyrtarë të lartë të Belgjikës, vend ky që së shpejti e merr presidencën e radhës së Bashkimit Evropian.

Gjatë takimeve të djeshme, zoti Thaçi theksoi se pret nisjen e shpejtë të bisedimeve lidhur me liberalizimin e regjimit të vizave.
XS
SM
MD
LG