Ndërlidhjet

Turqi: Janë vrarë 130 rebelë kurdë nga marsiZyrtarët e ushtrisë turke thanë se më shumë se 100 kryengritës kurdë janë vrarë që nga filimi i operacionit në muajin mars në territorin e Turqisë dhe në Irakun fqinj.

Gjenerelai Fahri Kir tha se inteligjenca e siguruar pas vërsuljes ajrore të 20 majit kundër Partisë Punëtore të Kurdistanit në veri të Irakut, ka lënë të kuptohet se më shumë se 100 militantë janë vrarë.

Ai tha se 20 luftëtarë të tjerë të partisë u vranë në Irakun verior këtë javë, duke e çuar numrin e të vrarëve në “afro 130 në muajt e fundit”.
XS
SM
MD
LG