Ndërlidhjet

Iran: KB kanë standarde të dyfishtaKëshilli Suprem për siguri kombëtare i ka kritikuar sot sanksionet e fundit të Kombeve të Bashkuara kundër Teheranit lidhur me programin bërthamor të tij, duke thënë se ato i pasqyrojnë standardet e dyfishta të fuqive botërore.

Këshilli tha se SHBA dhe forcat tjera bërthamore e kanë ndëshkuar Iranin me sanksione, megjithëse Teherani, siç thuhet, nuk zotëron armë bërthamore. ndërsa në të njëjtën kohë e përkrahin Izraelin, për të cilin besohet se ka "arsenal të konsiderueshëm bërthamor".
XS
SM
MD
LG