Ndërlidhjet

Irak: 2 të vrarë, 45 të plagosurPolicia e Irakut tha se dy njerëz janë vrarë dhe 45 janë plagosur kur një automjet bombë shpërtheu sot në qytetin irakian Tuz Hurmato, 170 km në veri të Bagdadit.

Policia tha se automjeti i parkuar shpërtheu në afërsi të shtëpisë së një zyrtari të provincës, duke dëmtuar shumë shtëpi.

Qyteti ndodhet në provincën e Kirkukut.
XS
SM
MD
LG