Ndërlidhjet

Mitrovicë: Lirohet i arrestuari për terrorizëmGjykata në Mitrovicë ka vendosur të mos e ekstradojë në SHBA shqiptarin e dyshuar për terrorizëm, dhe e ka liruar nga paraburgimi, transmeton DPA.

Njeriu u arrestua të enjten në bazë të një kërkese të prokurorit federal amerikan, i cili e akuzoi për mbështetje të terrorizmit.

Ai “nuk është marrë në paraburgim, por duhet të paraqitet dy herë në javë në polici”, ka thënë zëdhënësja e EULEX-it, Kristina Herodes për agjencinë gjermane të lajmeve.

Detaje tjera nuk janë bërë publike.

Pasi është liruar, ai ka deklaruar se është i gatshëm të dëshmojë pafajësinë e tij.
XS
SM
MD
LG