Ndërlidhjet

SHBA-Sllovenia 2:2Në Botërorin 2010, Sllovenia dhe SHBA luajtën baraz 2:2.

Pjesa e parë përfundoi me dy gola epërsi për sllovenët.

Më herët në ndeshjen e grupit D, Serbia e mundi Gjermaninë 1:0.

Në grupin C sot luajnë Anglia-Algjeria.
XS
SM
MD
LG