Ndërlidhjet

Anglia-Algjeria 0:0Në Botërorin 2010, në ndeshjen e dytë në grupin C në Kejptaun, Anglia dhe Algjeria luajtën pa gola, 0:0.

Ky është barazimi i dytë i ekipit të Fabio Kapelos, pas rezultatit 1:1 me Shtetet e Bashkuara te Amerikës.

Më herët, Sllovenia dhe SHBA luajtën baraz 2:2.

Në ndeshjen e grupit D, Serbia e mundi Gjermaninë 1:0.

XS
SM
MD
LG