Ndërlidhjet

Danimarka – Kameruni 2:1


Në Botërorin 2010, Danimarka mundi Kamerunin me rezultat 2:1 – ndeshje kjo e vlefshme për rrethin e dytë të Grupit E.

Me këtë humbje, Kameruni bëhet skuadra e parë që humb gjasat për të kaluar grupin në Kampionatin Botëror “Afrika e Jugut 2010”.

Në kuadër të Grupit F, sot do të luajnë Sllovakia me Uruguajin dhe Italia me Zelanden e Re, ndërsa takimi i Grupit G do të zhvillohet në mes të Brazilit dhe Bregut të Fildishtë.
XS
SM
MD
LG