Ndërlidhjet

Kinë: 132 viktima nga përmbytjet


Së paku 132 persona kanë humbur jetën nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut në Kinë, kanë njoftuar mediat e këtij vendi.

Mbi një milion njerëz janë evakuuar, ndërsa 86 konsiderohen të zhdukur.

Shirat e rrëmbyeshëm kanë shkatërruar 68 mijë shtëpi. Shërbimi meteorologjik njoftoi se reshjet do të vazhdojnë edhe sot.
XS
SM
MD
LG