Ndërlidhjet

Papa Benedikti XVI lutet për paqe në Kirgizi


Papa Benedikti XVI u ka bërë thirrje autoriteteve në Kirgizi që të heqin dorë nga dhuna dhe t’u rezistojnë të gjitha provokimeve, në mënyrë që të rikthehet paqja dhe siguria në këtë vend.

Papa po ashtu apeloi te komuniteti ndërkombëtar që të sigurojë se ndihmat humanitare arrijnë te të zhvendosurit.

Dhuna ndërmjet kirgizëve etnikë dhe grupeve uzbeke në Kirgizi shpërtheu një javë më parë.
XS
SM
MD
LG