Ndërlidhjet

Italia - Zelanda e Re 1:1


Në Botërorin 2010, në ndeshjen e Grupit F, Italia dhe Zelanda e Re luajtën baraz, me rezultat 1:1.

Është kjo edhe një befasi e madhe në këtë Kampionat Botëror, që tashmë ka sjellë shumë rezultate të papritura.

Të parët, gol shënuan futbollistët e Zelandës së Re në minutën e 7-të, përmes futbollistit Smelltz.

Kombëtarja e Italisë ka barazuar në minutën e 29-të, me golin e Iakuintës nga penalltia.
XS
SM
MD
LG