Ndërlidhjet

Kampionati Botëror: Brazili – Bregu i Fildishtë 3:1


Futbollistët e Brazilit dolën fitues në takimin kundër Bregut të Fildishtë me rezultat 3:1. Pas kësaj fitore, Brazili e ka siguruar pjesëmarrjen në garat e mëtejshme, pasi në grupin G, avancon bindshëm me 6 pikë.

Sot zhvillohen tri takime: Në Grupin G takohen Portugalia – Koreja Veriore, ndërsa në kuadër të Grupit H zhvillohen dy ndeshje: Kili – Zvicra dhe Spanja – Hondurasi.
XS
SM
MD
LG