Ndërlidhjet

Portugalia – Korea Veriore 7:0Në Botërorin 2010, në ndeshjen në grupin G Portugalia e mundi Korenë Veriore 7:0.

Ky është rezultati më i lartë deri sot në Botërorin në Afrikën e Jugut.

Në kuadër të Grupit H , në këto çaste luajnë Kili dhe Zvicra, ndërsa në orën 20.30 ndeshen Spanja Hondurasi.
XS
SM
MD
LG