Ndërlidhjet

Medvedev nesër viziton SHBA-tëPresidenti i Rusisë, Dimitri Medvedev nesër e fillon vizitën e parë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës me ftesë të presidentit amerikan Barak Obama.

Gjatë vizitës tre ditore, ai do të qëndrojë në Uashington dhe San Francisko.

Medvedev dhe Obama do të diskutojnë për hyrjen e Rusisë në Organizatën Botërore të Tregtisë, si dhe çështjet e sigurisë dhe të ekonomisë, njoftuan burime nga Kremlini.
XS
SM
MD
LG