Ndërlidhjet

Kili mposhti Zvicrën 1:0Në Botërorin në Afrikën e Jugut, në grupin H, Kili e ka mundur Zvicrën 1:0.

Në orën 20.30 luajnë Spanja dhe Hondurasi.

Më herët, në grupin G, Portugalia e shpartalloi Korenë Veriore me rezultat 7:0, më i larti deri sot në Botërorin 2010.
XS
SM
MD
LG