Ndërlidhjet

Eliminohen Franca, Afrika e JugutNë ndeshjet e grupit A Uruguaji mundi Meksikën 1:0, ndërsa Afrika e Jugut e mposhti Francën 2:1.

Në garat eliminatore të Botërorit u kualifikuan Uruguaji dhe Meksika, ndërsa ish kampioni i botës, Franca, dhe mikpritësit e Afrikës së Jugut u eliminuan.

Në orën 20.30 luajnë Nigeria- Korea e Jugut dhe Greqia - Argjentina.
XS
SM
MD
LG