Ndërlidhjet

Xhamajkë: Kapet 'mbreti i drogës'Policia e Xhamajkës tha se ka kapur të ashtuquajturin “mbretin e drogës”, Kristofer Dudu Kouk, në paralagjet e kryeqytetit Kingston.

Kouk kërkohej për ekstradim në Shtetet e Bashkuara, dhe të paktën 73 njerëz u vranë muajin e kaluar kur forcat e sigurisë u vërsulën për ta kapur atë në një lagje të kryeqytetit.
XS
SM
MD
LG