Ndërlidhjet

Botërori 2010: Sot luhen ndeshjet në grupin C dhe DNë ndeshjet e sotme në Botërorin 2010, në grupin C luajnë Sllovenia-Anglia dhe SHBA-Algjeria.

Në kuadër të grupit D ndeshen Gana-Gjermania dhe Australia- Serbia.

Dje, Uruguaji, Meksika, Argjentina dhe Korea e Jugut u kualifikuan për në garat eliminatore.
XS
SM
MD
LG