Ndërlidhjet

Rusi: Nga shpërthimi në Ryazan u vra një ushtar


Së paku një ushtar është vrarë dhe 23 të tjerë janë plagosur, nga një eksplodim në një kapacitet ushtarak rus.

Agjenncitë ruse të lajmeve raportojnë se shpërthimi ndodhi afër qytetit Ryazan, 180 kilometra në juglindje të Moskës, derisa njësitet lokale ushtarake po i shkatërronin municionet e vjetëruara.
XS
SM
MD
LG