Ndërlidhjet

Kampionati Botëror: SHBA–Algjeria 1:0 dhe Anglia–Sllovenia 1:0


Kombëtaret e Shteteve të Bashkuara dhe të Anglisë janë kualifikuar për të tetën e finales së Kampionatit Botëror të futbollit në Afrikën e Jugut, pas fitoreve të sotme në xhiron e tretë të Grupit C.

Shtetet e Bashkuara e mundën Algjerinë me rezultat 1:0, ndërsa Anglia me po këtë rezultat e mundi Slloveninë.
XS
SM
MD
LG